اینفوگرافیک, درباره قهوه, مطالب تخصصی

تمپ کردن و فشرده سازی صحیح قهوه

تمپ کردن صحیح قهوه 1

در عصاره گیری اسپرسو، تمپ صحیح قهوه های آسیاب شده، به شدت بر طعم نوشیدنی نهایی تأثیر می گذارد. آنقدر که یک تمپ (فشرده سازی) بد می تواند تمام پروسۀ طولانی مزرعه تا فنجان قهوه را نابود کند و زحمات کشاورزان و برشته کاران قهوه که بر روی کیفیت تمرکز کرده اند را هدر بدهد. همیشه گفته ایم :« درست است که صنعت قهوه، یک صنعت پولساز است، اما برای اشتغال در این صنعت، لازم است به دانش و تجربه توجه کنیم تا به مشتـری ها نوشیدن یک قهوۀ با کیفیت را هدیه دهیم. »

برای تمپ کردن، لبۀ پایینی پرتافیلتـر را مطابق آنچه در عکس نشان داده است، روی سطح صافی قرار دهید و به هیچ عنوان از شاور، پرتافیلتـر را روی سطح صاف قرار ندهید. اعمال فشار به شاور، باعث خراب و کج شدن آن می شود. بهتـر است تمپر مت داشته باشید تا کمتـرین آسیب احتمالی به پرتافیلتـر وارد نشود.

برای دستیابی به بهتـرین عصاره گیری اسپرسو می توانید درجۀ آسیاب و مقدار قهوه را تغییر دهید ولی به هیچ عنوان نباید میزان تمپ کردن را به عنوان متغیر در نظر بگیرید. انسان ها می توانند بر اثر تمرین به یک میزان تمپ کردن عادت کنند اما مانند دستگاه تمپر، نمی توانند هر دفعه میزان تمپ کردنشان را تغییر دهند. پس میزان تمپ کردن را 14 کیلوگرم فشار در نظر بگیرید و به هیچ عنوان آن را تغییر ندهید.

 

تمپ کردن صحیح قهوه 2

تمپ کردن صحیح قهوه 3

تمپ کردن صحیح قهوه 5

تمپ کردن صحیح قهوه 4

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *