درباره قهوه

ربات باریستا

قهوه گلوریزه

امروزه اکثر کسب و کارها از انواع تکنولوژی و فناوری جهت تسهیل در کار و افزایش بازدهی استفاده می کنند. در این بین کافی شاپ ها و رستوران ها نیز از این موضوع مستثنی نیست. در این بین می توان به ربات باریستا در کافه ای در سانفرانسیسکو و یا استفاده از واقعیت مجازی در یکی از شعب زنجیره ای استارباکس اشاره کرد.

ربات باریستا:

داخل مجتمع تفریحی MEtRON داخل کافه ای در سانفرانسیسکو دیگر مشتری ها برای نوشیدن یک فنجان قهوه نیاز نیست زمان را زیادی از دست بدهند و علاوه بر آن زمان زیادی را در در صف ثبت سفارش هدر دهند. در این کافه که نام آن X cafe است یک کیوسک وجود دارد که مشتریان با وارد کردن کد چهار رقمی نوشیدنی خود را که قبلا در تلفن همراه خود انتخاب کرده اند دریافت کنند. تمام مراحل تهیه قهوه توسط رباتی به نام گوردن انجام می شود. گوردن رباتی است که با استفاده از یک بازوی که دارد تمام اقداماتی که توسط باریستاها انجام می شود را انجام می دهد از آسیاب دانه های قهوه گرفته تا دم کردن قهوه. در این صورت دیگر در صورتی که مشتری هر سفارشی داشته باشد توسط این ربات در کمترین زمان ممکن انجام می شود. اقداماتی که ربات باریستا انجام می دهدعبارت است از آسیاب قهوه، ریختن قهوه داخل فنجان و حتی کف کردن شیر برای  فوم شیر لاته.

با استفاده از این تکنولوژی این کافه توانسته علاوه بر بازدهی بالا در تهیه قهوه مشتریان بیشتری را جذب کند زیرا جذابیت و نوآوری که این ربات به کافه داده  موجب جلب توجه کردن توسط مردم می شود. یکی از نکات مهم در افزایش فروش کافی شاپ ها و رستوران ها استفاده از خلاقیت و نوآوری در فضای کافی شاپ است. استفاده از تکنولوژی نیز می تواند در این امر موثر باشد. ربات باریستا نیز یکی از این فناوری ها است.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر از این دنیای بزرگ قهوه می توانید با مراجعه به قسمت مجله اینترنتی سایت ما به مقالات مختلف ما با موضوعات مختلف دسترسی پیدا کنید. هم چنین با دنبال کردن ما در پیج اینستاگرام و یا در کانال تلگرام ما با ما بیشتر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *