برای تهیه قهوه روش های مختلف و دستگاه های دم آوری مختلفی وجود دارد مانند موکاپات، فرنچ پرس قهوه استیل، اسپرسوساز و سایفون. حال در این مقاله به بررسی دم آوری قهوه با فرنچ پرس می پردازیم. در صورتی که مایل به دانستن روش دم آوری قهوه با موکاپات هستید می توانید مقاله موکاپات و اتفاقات درون آن را مطالعه کنید.

گروه تولیدی قهوه گلوریزه انواع میکس قهوه را در ده لاین مطابق با نظر و علاقه شما ارائه می دهد. دم آوری قهوه با فرنچ پرس یکی از کلاسیک ترین روش های دم آوری قهوه است که با آن قهوه ای خوش طعم و عطر را تجربه می کنید. شاید خالی از لطف نباشد که بیان کنیم این دستگاه برای دم کردن چای و دمنوش هم کاربرد دارد. این وسیله مناسب برای منازل، دفاتر و حتی کافی شاپ ها می باشد.

 

فرنچ پرس

فرنچ پرس چیست؟

این قهوه ساز از سه قسمت تشکیل شده است که شامل:

  • مخزنی پارچ‌مانند که می‌تواند از جنس‌های مختلفی مانند شیشه یا استیل باشد؛
  • اهرمی پیستونی همراه با تعدادی صفحه فیلتر؛
  • درپوش یا به‌ عبارتی کلاهک که به اهرم متصل است.

 

روش دم آوری قهوه با این دستگاه به روش غوطه وری است. به صورتی که آب جوش باید به صورت مستقیم روی پودر قهوه ریخته شود. قهوه مناسب جهت دم کردن قهوه با فرنچ پرس، بهتر است دانه درشت باشد. در مرحله بعد در ظرف گذاشته شود و در نهایت فیلتر را بالا کشیده و منتظر بمانید تا قهوه کمی خیس بخورد. حال اهرم را بالا کشیده تا تفاله قهوه در کف ظرف جمع شود. در این صورت قهوه ای تمیز و صاف خواهید داشت.

 

روش دم آوری با فرنچ پرس قهوه

در بالا مراحل دم آوری قهوه با فرنچ پرس به صورت مختصر بیان شد. در زیر به بررسی مفصل آن می پردازیم:

تجهیزات کافه

 

مراحل دم آوری قهوه با فرنچ پرس

1. آسیاب کردن قهوه

همانطور که بیان شد قهوه مناسب برای این دم آوری باید به صورت دانه درشت باشد. میزان پودر قهوه موردنیاز برای هر نفر 10 الی 14 گرم است.

 

2. ترکیب کردن پودر قهوه با آب

در این مرحله پودر قهوه را داخل فرنچ پرس می ریزیم. سپس مقداری آب داغ روی به آن اضافه می کنیم. به مدت 30 ثانیه صبر می کنیم تا گاز قهوه از آن خارج شود. در نهایت مقدار باقی مانده آب داغ را اضافه کنید.

در صورتی که مایل هستید اطلاعات بیشتری راجع به گاززدایی قهوه بدانید، مقاله گاززدایی قهوه را مطالعه کنید.

 

3. مخلوط کردن قهوه و آب

در این مرحله شروع به هم زدن قهوه و آب با قاشق می کنیم. سپس درب فرنچ پرس را بسته و 4 دقیقه صبر می کنیم.

 

4. فیلتر کردن قهوه

جهت شفاف کردن قهوه و جدا کردن دانه های ریز معلق در قهوه از اهرم فیلتر استفاده می کنیم. با پایین کشیدن اهرم فیلتر فرنچ پرس قهوه ذرات ریز و تفاله قهوه را در کف ظرف جمع می کنیم.

 

گروه تولیدی گلوریزه تمام تجهیزات مورد نیاز شما جهت دم آوری قهوه های خود را ارائه می دهد. جهت دریافت لیست محصولات ما می توانید به قسمت فروشگاه گلوریزه رفته و خرید خود را ثبت کنید. هم چنین جهت کسب اطلاعات بیشتر، ما را در پیج اینستاگرام دنبال کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *