همانطور که قبلا بیان کردیم یکی از تجهیزات دم آوری قهوه موکاپات است. برای بررسی مشخصات این دستگاه می توانید به قسمت موکاپات استیل مراجعه کنید. حال در این مقاله به بررسی اتفاقاتی که درون موکاپات حین دم آوری قهوه می افتد می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید…

 

اتفاقات داخل یک قهوه جوش روگازی یا موکاپات

یکی از سوالاتی که برای اغلب افراد پیش می آید این است که چه میزان فشار برای تولید ایده آل یک قهوه تولید می شود. حال در تشریح کامل موکاپات در ادامه به تمام سوالات شما پاسخ داده می شود.

 

فروش دانه قهوه

  1. زمان لازم برای تهیه یک فنجان قهوه: مشخصه ای که نشان می دهد قهوه آماده شده، صدایی است که هنگام تبخیر آخرین قطره آب و خروج آن به بالا از طریق این محفظه به گوش می رسد. این صدا نشان دهنده آماده شدن قهوه است.
  2. خروجی از محفظه: هنگامی که قهوه کاملا اشباع شد و آب از قهوه استخراج شد جریان آب به جوشیدن ادامه می دهد. سپس از طریق لوله فیلتر فلزی داخل موکاپات خارج می شود.
  3. تحت فشار: قهوه با جذب آب جوش، به تدریج منبسط می شود. سپس فشار بیشتر بین محفظه داخل و خارج قیف، باعث بالا رفتن قهوه می شود.
  4. آماده سازی: پس از پر شدن قسمت آب داخل قهوه جوش، انتهای قیف مخصوص قهوه در داخل قهوه جوش گذاشته می شود. سپس داخل قیف، قهوه آسیاب شده ریخته می شود. بعد درب بالا به صورت پیچی بسته می شود.
  5. حرکت به سمت بالا: هنگامی که آب در پایین قیف به جوش می آید هوای داخل آن بخار شده و موجب انبساط می گردد. نیروی فشار آب موجب بالا رفتن از قیف و عبور از وسط قهوه می گردد.

 

این بود تشریح اتفاقات درون موکاپات تا در نهایت قهوه ای ایده آل را برای شما به ارمغان آورد. در صورت داشتن هر گونه سوال و راهنمایی جهت خرید تجهیزات مورد نیاز خود برای دم آوری قهوه با ما در پیج اینستاگرام همراه باشید.

گروه تولیدی قهوه گلوریزه با سابقه چندین سال فعالیت در راستای رست و فرآوری قهوه، بهترین میکس قهوه از دانه هایی با کیفیت را خدمت شما ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *