چرت قهوه یا چرت کافئینی به خوابی گفته می شود که مدت کوتاهی است حدود 15 الی بیست دقیقه و بعد از نوشیدن یک نوشیدنی کافئین دار مانند قهوه ایجاد می شود. چرت قهوه از خوابهای کوتاه معمولی انسان را هوشیارتر می کند. نوشیدن یک فنجان قهوه و خواب کوتاه پس از آن به بدن کمک می کند تا از ترکیبات شیمیایی القا کننده خواب به نام آدنوزین جلوگیری کند. کافئین معمولا بیست دقیقه پس از نوشیدن تاثیر می گذارد به همینن علت با چرت کوتاهی به مدت 20 دقیقه پس از آن فرد کاملا هوشیار است. برای توضیح بیشتر می توان گفت زمانی که شما احساس خواب آلودگی دارید در واقع ماده شیمیایی به نام آدنوزین در شما ترشح شده است. حال با خوردن قهوه کافئین و آدنوزین با یگدیگر رقابت می کنند. کافئین مانند خواب توانایی کاهش آدنوزین را ندارد اما می‌تواند مانع از دریافت پیام این ماده توسط گیرنده‌های مغز شود؛ به همین دلیل شما با خوردن قهوه کمتر احساس خواب‌آلودگی می‌کنید.

حال برای این شما باید دقیقا قبل از خواب قهوه خود را بنوشید و سپس بخوابید و زمان بگیرید دقیقا بیست دقیقه به خواب روید زیرا درصورتی که بیش از این زمان شود و حتی به نیم ساعت برسد شما به خواب عمیق فرو می روید و بیدار شدن بعد از آن موجب حالت گیجی و منگی و کسلی بعد از خواب می شود.

حال با و جود اینکه چرت قهوه موجب دوبرابر شدن انرژی ما می شود باید در نظر داشت که از چه نوع قهوه ای و به چه میزان استفاده شود.

در نهایت می توان این نتیجه را گرفت که:

چرت قهوه می تواند انرژی را تا دو برابر افزایش دهد نسبت به زمانی که فقط قهوه خورده باشید و یا فقط به خواب رفته باشید.

مصرف حدودا دو فنجان قهوه قبل از خواب 20 دقیقه ای می تواند بهترین راه استفاده از تکنیک چرت قهوه باشد.

نکته مهم استفاده از این تکنیک این است که در این صورت شما در زمان خود نیز صرفه جویی می کنید علاوه بر اینکه خواب خود را نیز می روید.

جهت دریافت تمام اطلاعات از دنیای بزرگ قهوه ما را در پیج اینستاگراممون و یا کانال تلگراممون همراهی کنید. گروه تولیدی قهوه گلوریزه با چندین سال فعالیت در زمینه فروش دانه قهوه و ارائه وسایل کافه می تواند شما را در انتخاب قهوه موردنظر خود یاری کند جهت دریافت لیست میکس های قهوه های ما به قیمت میکس قهوه رفته و سفارش خود را ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *