اصطلاح GRAINPRO که برای خیلی از قهوه ها استفاده می شود و به اصطلاح به آنها قهوه کلمبیای گرین پرو، قهوه نیکاراگوئه گرین پرو .. گفته می شود به چه معناست؟در این مقاله و در ادامه در ویدیویی توسط جناب آقای داوود مجملی به طور مفصل به معرفی قهوه گرین پرو می پردازیم.

قهوه اصفهان

شرایط ایده آل  آب و هوایی برای رشد و پرورش و نگهداری قهوه شرایط آب و هوایی هرپاتیک یا آب  وهوایی استوایی است. قهوه در شرایط آب و هوای استوایی به مدت زمان زیادی می تواند عطر و طعم و کیفیت خود را حفظ کند اما در آب و هوای دیگر قطعا به کیفیت آن لطمه می خورد و با وجود اینکه دانه های قهوه برای فرآوری نیاز به انتقال به کشورهای دیگر با شرایط آب و هوایی دیگر  را دارند باید این شرایط را فراهم کرد که این کیفیت و عطر و طعم قهوه در شرایط آب و هوایی دیگر و در انبارها  از بین نرود. شرکتی به نام گرین پرو بسته بندی هایی شبیه پلاستیک یا پلی اتیلن تهیه کرده است  که می تواند شرایط خیلی خوبی مانند آب و هوای  استوایی فراهم کند که بوی خاصی نیز می دهد و می توان قهوه را به مدت زمان زیادی از لحاظ کیفیت با همان کیفیت اولیه  ماه ها  نگه داری کرد. نکته دیگر این بسته بندی این است که این بسته بندی ها   بدون استفاده از آفت کش ها و سموم با روش گازگرفتگی  و ارگانیگ تمام حشرات و آفت های قهوه  را از بین ببردمی برد. این نیز یک ویژگی خیلی مهمی است که بدون نیاز به استفاده از سموم قهوه را آفت زدایی می کند. بنابراین اصطلاح گرین پرو وقتی برای قهوه ای استفاده می شود این نشاندهنده کیفیت و ماندگاری بالای قهوه است.

شرکت گرین پرو دو خدمت دیگر نیز به کشاورزان قهوه ارائه کرده است که عبارتند از:

1.کشاورزان قهوه برای خشک کردن قهوه نیاز به خشک کردن دانه ها با آفتاب و پهن کردن آنها روی سطح زمین دارند و از آنجایی که در کشورهای استوایی بارانهای استوایی یک مرتبه می تواند چالش بسیار بزرگی برای این امر باشد شرکت گرین پرو این نوع بسته بندی هارا  (همانطور که در شکل زیر می بینید)ارائه کرده که با پهن کردن روی سطح زمین هم از آفت های سطح زمین جلوگیری می کند و هم موقع بارش باران با جمع کردن روی قهوه می تواند مانع از نفوذ باران به دانه ها شود و از مرطوب شدن آنها جلوگیری کند .

2.یک روش دیگر که با آن می توانند سرعت خشک کردن  وامنیت دانه های قهوه را بالا ببرند استفاده از محفظه هایی است که با انرژی نورخورشید و  دمنده های گرمایی دانه ها را خشک می کند و از نفوذباران در امان نگه می دارد  شرکت گرین پرو با این دو اقدام کمک بزرگی به کشاورزان کرده است زیرا اکثر کشاورزان امکانات الکتریکی ومکانیکی و هزینه های آن را برای فرآوری قهوه خود ندارند و این بسته بندی ها با قیمت ارزان در اختیار کشاورزان  قرار می گیرد.  این محفظه ها  کمک بسیار بزرگی به آنها کرده  که می تواند زیر نورخورشید با استفاده از دمنده هایی که داخل آن است با سرعت بیشتری دانه ها را خشک کند.

پودرقهوه

 

اطلاعات کامل در این رابطه را در ویدیویی توسط جناب آقای داوود مجملی در لینک معرفی اصطلاح قهوه گرین پرو مراجعه کنید.

 

 

در این ویدئو این اصطلاح را کاملا توضیح داده شده است. این اصطلاح در واقع نام برند تولید کننده بسته بندی های قهوه خام است و توضیح کامل داده شده که این شرکت چه خدماتی به جامعه قهوه و مزرعه داران قهوه داده است.این ویدیو را

حتما برای دوستان قهوه فروش خود ارسال کنید تا تاثیر این نوع بسته بندی را به ویژه برای قهوه های عربیکا مرغوب بیشتر بدانند .

در ضمن قهوه گلوریزه، قهوه های عالی با کیفیت بی نظیر با همین ویژگی داشته و با فرآوری ایده آل آماده ارائه به دوستان و علاقمندان است.

جهت اطلاعات بیشتر به پیج اینستاگرام و کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *